تفاوت متخصص دندانپزشکی کودکان با دندانپزشک عمومی

یکی از زیر شاخه های مهم علم دندانپزشکی، دندانپزشکی کودک می باشد که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تمام خدمات ارائه شده در این حوزه باید توسط متخصص دندانپزشکی کودکان انجام گیرد تا بتوان این خدمات را در بالاترین کیفیت دریافت کرد. در واقع متخصص این حوزه با علم و تجربه ی کافی می تواند بهترین خدمات را در اختیار شما قرار دهد.

متخصص دندانپزشکی کودکان چه وظایفی دارد؟

هنگامی که مشکلاتی برای دندان های کودکان به وجود می آید معمولا توصیه بر این است که به متخصص دندانپزشکی کودکان مراجعه شود. حال این که چرا این توصیه وجود دارد خود می تواند پاسخی مفصل داشته باشد. در واقع بهتر است این سوال را این گونه طرح کرد که چه تفاوتی بین متخصص دندانپزشکی کودکان و دندانپزشک عمومی وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: معمولا دندانپزشکان عمومی تخصص خاصی در شاخه های تخصصی دندانپزشکی ندارند و در واقع دندانپزشکی کودکان به عنوان یکی از شاخه های مهم دندانپزشکی نیازمند تخصص و تجربه ی کافی می باشد.

فیشور سیلانت در کودکان

به عبارت دیگر همان طور که بین پزشک عمومی و پزشک متخصص تفاوت هایی وجود دارد بین دندانپزشک متخصص و عمومی هم یک سری تفاوت ها وجود دارد که این تفاوت در دانش، تبحر و تجربه قابل مشاهده می باشد. متخصص دندانپزشکی کودکان علاوه بر تحصیل در رشته دندانپزشکی عمومی به طور خاص در زیر شاخه دندانپزشکی کودک نیز به تحصیل پرداخته است و قادر به ارائه خدمات عالی دندانپزشکی در این حوزه می باشد. علاوه بر این متخصص دندانپزشکی کودکان مانند یک پزشک متخصص اطفال عمل می کند و می تواند تمام موضوعات مربوط به سلامت کودک را مدیریت کند. اگر بخواهیم در یک جمله وظیفه ی این پزشکان را شرح دهیم باید بگوییم: معاینه و درمان دندان ها از سنین نوزادی و زمان رویش اولین دندان تا سنین نوجوانی می باشد.

بیشتر بخوانید:
عصب دندان‌های شیری

متخصص دندانپزشکی کودکان

متخصص دندانپزشکی کودکان می تواند تمام خدمات مربوط به دندان های کودکان شما از سنین نوزادی تا نوجوانی را با تکیه بر دانش و تجربه انجام دهد و خانواده هایی که در این شهر ساکن هستند به راحتی می توانند با مراجعه به چنین متخصصانی مشکلات دندان های کودکان خود را برطرف کرده تا از این طریق به اطمینان کافی در رابطه با سلامتی کودکان خود دست یابد.

 


دکتر مریم حاجی احمدی | متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان

دکتر مریم حاجی احمدی

🏵رتبه دوم بورد تخصصی کشور

انجام خدمات دندانپزشکی کودکان تحت آرامبخشی و بیهوشی عمومی

جهت کسب اطلاعات تماس به بخش تماس با ما سایت مراجعه کنید.

 

بیشتر بخوانید:
روکش برای دندان کودک مضر است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *