دندانپزشکی کودکان شامل چه خدماتی است؟

خدمات دندانپزشکی کودکان

معمولا در هر حوزه و شاخه ای از دندانپزشکی یک سری وظایف شرح داده شده است که پزشک متخصص متناسب با آن وظایف به ارائه خدمات می پرازد. دندانپزشکی کودکان هم از این موضوع مستثنی نیست و لازم است قبل از مراجعه به دندانپزشک کودک با این وظایف آشنایی داشته باشید. 

خدماتی که در حوزه دندانپزشکی ارائه می شوند تقریبا برای همه ی ما مشخص می باشند اما وقتی به صورت تخصصی در رابطه با زیر شاخه های آن صحبت می شود سوالاتی در رابطه با جزئیات خدمات ارائه شده در هر شاخه مطرح می شود. یکی از شاخه های پرکاربرد در این حوزه، دندانپزشکی کودکان می باشد که خدمات ارائه شده در آن باید توسط متخصص دندانپزشکی کودکان انجام شود. به طور کلی خدمات دندانپزشکی کودکان شامل جلوگیری از پوسیدگی دندان ها، نجات دندان ها و حتی ترمیم آن ها می باشد. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما به معرفی کامل تر این خدمات خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید:
سوالات خود را در زمینه دندانپزشکی کودکان در زمان کرونا ویروس از ما بپرسید

دندانپزشکی کودکان شامل چه خدماتی است؟

۱_ فلوراید درمانی:

این روش درمانی برای جلوگیری از پوسیدگی دندان و درمان حفرات دندانی انجام می گیرد. در واقع فلوراید با تقویت مینای دندان، از دندان ها محافظت می کند.

۲_ شیار بندی دندان ها با استفاده از سیلانت:

سطوح دندان های آسیاب کودکان دارای شیار هایی می باشند که گاهی مواد غذایی به آن ها گیر کرده و باعث آسیب به دندان ها می شوند. دندانپزشکی کودکان در چنین شرایطی از سیلانت برای پر کردن شیار های استفاده می کنند تا از این طریق احتمال پوسیدگی دندان ها را کاهش دهند.

۳_ باندینگ دندان ها:

معمولا یکی از مشکلات رایج در کودکان شکستگی در دندان های جلویی می باشد که در چنین متخصص دندانپزشکی اطفال با استفاده از باندینگ به درمان شکستگی ها می پردازند. این مواد به رنگ خود دندان ها می باشند و مقاومت بالایی را می توان برای آن ها در نظر گرفت.

تمام موارد بیان شده در کلینیک های دندانپزشکی که به ارائه خدمات در حوزه دندانپزشکی کودکان می پردازند قابل انجام می باشند و این کلینیک ها در تمام شهر ها دائر می باشند. متخصص دندانپزشکی کودکان دکتر مریم حاجی احمدی  نیز می تواند تمام نیاز های شما در حوزه مشکلات دندان های کودکانتان را در شهر اصفهان برطرف نماید.

بیشتر بخوانید:
درمان پوسیدگی دندان برای کودکان 2 تا 3 سال

 


دکتر مریم حاجی احمدی | متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان

دکتر مریم حاجی احمدی

🏵رتبه دوم بورد تخصصی کشور

انجام خدمات دندانپزشکی کودکان تحت آرامبخشی و بیهوشی عمومی

جهت کسب اطلاعات تماس به بخش تماس با ما سایت مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *