متخصص دندانپزشکی کودکان

متخصص دندانپزشکی کودکان باید چه شرایطی را برای کودک به وجود آورد؟

متخصص دندانپزشکی کودکان با توجه به این که به درمان کودکان می پردازد یکی از مسئولیت های سنگین را به عهده دارد. به همین دلیل معمولا این متخصصان از المان های مختلفی برای آسان تر شدن کار خود استفاده می کنند تا از این طریق بتوانند رفتار کودکان را در حین انجام عملیات دندانپزشکی کنترل کنند.

دکتر مریم حاجی احمدی

رفتار متخصص دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی همواره برای همه ی ما همراه با استرس و اضطراب بوده است و میزان این استرس و اضطراب در رابطه با کودکان شدت بیشتری دارد به همین دلیل است که می گویند رفتار متخصص دندانپزشکی کودکان می تواند یکی از عوامل موثر در روند درمان کودک باشد. از همین رو لازم است که متخصص دندانپزشکی کودکان تعامل زیادی با کودک داشته باشد و در واقع در طی این تعامل امنیت خاطر را برای کودک به وجود آورد.

بیشتر بخوانید:
زمان رویش دندان

 

مهم ترین نکته در این تعامل این است که پزشک برخوردی گرم و صمیمی با کودک داشته باشد تا از این طریق کودک به او اطمینان کرده و به دور از اضطراب و تشویش اجازه انجام کار را به پزشک بدهد. معمولا در کلینیک هایی که به ارائه خدمات در حوزه دندانپزشکی کودکان می پردازند لازم است که فضای کلینیک به گونه ای باشد که حس آرامش را در کودک به وجود آورد. در واقع در طراحی و فضاسازی این محیط ها باید تمام این موارد لحاظ شوند.

برای این کار معمولا از رنگ ها و طرح های شاد استفاده می کنند تا توجه کودکان را جلب کنند. بهتر است از رنگ های قرمز و نارنجی که ترس را تقویت می کنند، برای این مکان ها استفاده نشود. نورپردازی یکی دیگر از المان هایی است که در چنین مکان هایی می تواند تاثیرگذار باشد. میزان نور نه باید خیلی زیاد و نه خیلی کم باشد. استفاده از شخصیت های کارتونی بر روی دیوار ها می تواند یکی دیگر از المان های کمک کننده در کنترل اضطراب کودکان باشد. متخصص دندانپزشکی کودکان دکتر مریم حاجی احمدی  از تمام این المان ها که در محیط وجود دارد برای آرام کردن کودکان استفاده می کنند. متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان می تواند در شهر اصفهان تمام این خدمات را در محیطی امن برای کودکان شما انجام دهد.

بیشتر بخوانید:
آشنایی با روش های تشخیص ابتدایی پوسیدگی دندان

 


دکتر مریم حاجی احمدی | متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان

دکتر مریم حاجی احمدی

🏵رتبه دوم بورد تخصصی کشور

انجام خدمات دندانپزشکی کودکان تحت آرامبخشی و بیهوشی عمومی

جهت کسب اطلاعات تماس به بخش تماس با ما سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *