کشیدن دندان کودکان

ازجمله مواردی که منجر به آسیب دیدگی شدید دندان می شوند و دندانپزشک را ملزم به کشیدن دندان کودک می کنند تصادفات رانندگی، آسیب های ورزشی، افتادن از ارتفاع و مسائلی از این دست هستند. در این موارد بایستی فورا کودک را به یک مطب دکتر مریم حاجی احمدی متخصص دندانپزشکی کودکان منتقل نمایید تا دندانپزشک با معاینه بهترین راه برای کمک به کودک را تشخیص دهد.

برخی افراد تصور می کنند که کودکان نیازی به کشیدن دندان پیدا نمی کنند اما جالب است بدانید که کودکان نیز همچون بزرگسال ممکن است به دلیل برخی شرایط نیاز به کشیدن دندان داشته باشند. البته کشیدن دندان کودک بایستی به تشخیص متخصص دندانپزشکی کودکان صورت گیرد.

کشیدن دندان کودکان

علل کشیدن دندان کودکان

متخصص دندانپزشکی کودکان ممکن است به دلایلی از جمله موارد زیر بهترین راه حل را کشیدن دندان کودک تشخیص دهد:

  • آسیب دیدگی شدید دندان

ازجمله مواردی که منجر به آسیب دیدگی شدید دندان می شوند و دندانپزشک را ملزم به کشیدن دندان کودک می کنند تصادفات رانندگی، آسیب های ورزشی، افتادن از ارتفاع و مسائلی از این دست هستند. در این موارد بایستی فورا کودک را به یک مطب متخصص دندانپزشکی کودکان منتقل نمایید تا دندانپزشک با معاینه بهترین راه برای کمک به کودک را تشخیص دهد. هر چند که در برخی موارد دندانپزشک می تواند مشکل را با روکش یا قرار دادن کلاهک بر روی دندان برطرف کند اما در برخی موارد دیگر چاره ای جز کشیدن دندان وجود ندارد و دندانپزشک متخصص با اعمال بی حسی موضعی اقدام به کشیدن دندان کودک می کند.

  • پوسیدگی شدید دندان

در مواردی نیز که دندان کودک بیش از حد پوسیده باشد دندانپزشک متخصص به احتمال زیاد با انجام معاینه، کشیدن دندان کودک را راهکار مناسب برای برطرف کردن مشکل او تشخیص می دهد؛ هر چند که در مورد پوسیدگی دندان کودکان درمان ریشه نیز برای نجات دندان ممکن است اتفاق بیفتد. تشخیص اینکه کدام راه حل برای بیمار مناسب ترین راه حل است به عهده دندانپزشک متخصص می باشد. در مورد پوسیدگی شدید چند دندان، برای کشیدن آنها ممکن است بیهوشی عمومی کودک لازم باشد که دندانپزشک متخصص این کار را در کلینیک دندانپزشکی یا بیمارستان انجام می دهد.

بیشتر بخوانید:
خصوصیات دندانپزشک کودکان

 


دکتر مریم حاجی احمدی | متخصص دندانپزشکی کودکان اصفهان

دکتر مریم حاجی احمدی

🏵رتبه دوم بورد تخصصی کشور

انجام خدمات دندانپزشکی کودکان تحت آرامبخشی و بیهوشی عمومی

جهت کسب اطلاعات تماس به بخش تماس با ما سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *