درمان فیشور سیلانت برای کودکان

سن مناسب درمان فیشور سیلانت برای کودکان

همان‌طوری که فلوراید نقش مهمی در محافظت از دندان در برابر پوسیدگی‌ها ایفا می‌کند درمان فیشور سیلانت برای کودکان نیز همانند فلوراید تراپی یک روش درمانی پیشگیرانه است که مانع از پوسیدگی دندان می‌شود.

تحقیقات نشان داده است که سیلانت معمولاً برای سال‌های زیادی باقی می‌ماند اما بهتر است به‌طور منظم توسط دندان‌پزشک بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که مهر و موم دست‌نخورده باقی‌مانده است.

اگر کودک به رعایت بهداشت دهان و دندان اهمیت داده و به‌طور منظم مسواک بزند و از نخ دندان استفاده کند سیلانت­ها دوام زیادی داشته و می‌توانند تا سال‌های زیادی از دندان در برابر پوسیدگی محافظت کنند.

سیلانت­ها می‌توانند در طول زمان پوشانده شده و گاهی اوقات ممکن است به افزودن یا جایگزینی بخشی از سیلانت نیاز باشد تا اطمینان حاصل شود که هیچ پوسیدگی‌ای در زیر آن نمی‌تواند شروع شود.

اولین دندان‌های دائمی کودک از سنین ۶ تا ۷ سالگی شروع به رشد کرده و بین سنین ۱۱ تا ۱۴ سالگی تمام این دندان‌ها پدیدار می‌شوند. به‌محض اینکه اولین دندان‌های دائمی کودک شروع به رشد کردنددرمان فیشور سیلانت برای کودکان قابل‌استفاده است.

درمان فشورسیلانت کودکان
درمان فشورسیلانت کودکان

بااین‌حال بهترین زمان برای شروع درمان فیشور سیلانت برای کودکان زمانی است که دندان‌های اصلی کودک به‌طور کامل رشد کرده‌اند.

نکته قابل‌توجه در مورد درمان فیشور سیلانت وجود فلوراید است که به‌مرورزمان با نفوذ و آزاد شدن در عمق شیار دندان سبب استحکام مینای دندان خواهد شد.

قبل از استفاده از این روش درمانی بهتر است با یک متخصص دهان و دندان مشورت کنید تا دریابید که آیا این درمان برای کودک شما مفید است یا خیر.

با توجه به اینکه دندان‌های شیری کودک نیز همانند دندان‌های دائمی دارای شیارهای ریزودرشت است بنابراین درمان فیشور سیلانت بروی دندان‌های شیری نیز قابل‌استفاده خواهد بود. البته ممکن است کودک به دلیل کم و سن و سال بودن با پزشک همکاری نکند.


انتخاب متخصص دندانپزشک کودکان اصفهان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *